//خواص بادام (بخش ۲)

خواص بادام (بخش ۲)

ادامه از مقاله قبلی

۶٫ بادام می تواند سطح کلسترول را کاهش دهد

سطح بالای لیپوپروتئین LDL ( کلسترول بد ) در خون یک عامل خطر شناخته شده برای بیماری های قلبی است.

آنچه می خورید می تواند اثرات عمده بر سطح LDL داشته باشد و برخی از مطالعات نشان داده اند بادام موثر می باشد.

۱۶ هفته مطالعه در ۶۵ نفر دیابتی نشان داد که یک رژیم غذایی با ۲۰ درصد از کالری بادام میزان کلسترول LDL را به طور متوسط ۱۲٫۴ میلی گرم / دسی لیتر کاهش می دهد.

مطالعه دیگری نشان داد که ۱٫۵ اونس ( ۴۲ گرم ) بادام در طول روز کلسترول LDL 5.3 میلی گرم / دسی لیتر کاهش می دهد در حالی که حفظ کلسترول خوب HDL با بادام سبب از دست دادن چربی شکم می شود.

در انتها:خوردن ۱-۲ مشت بادام در طول روز می تواند به کاهش خفیف در سطح کلسترول LDL منجر شود.

۷٫ بادام از اکسیداسیون مضر کلسترول LDL جلوگیری می کند

بادام سطح LDL را در خون کاهش می دهد.

بادام همچنین از اکسیداسیون LDL محافظت، که یک گام مهم در روند بیماری های قلبی است.

پوست بادام غنی از آنتی اکسیدان پلی فنل است که نشان داده شده است برای جلوگیری از اکسیداسیون کلسترول در لوله های آزمایش و مطالعات حیوانی مفید است.

هنگامی که با سایر آنتی اکسیدان ها مانند ویتامین E ترکیب شود ممکن است حتی اثر قوی تر داشته باشد.

در یک مطالعه انسانی با خوراک سرپایی بادام به مدت یک ماه، میزان کلسترول LDL اکسید شده، ۱۴٪ کاهش یافت. این به کاهش خطر بیماری های قلبی در طول زمان منجر می شود.

در انتها:کلسترول LDL می تواند اکسیده شود که یک گام مهم در روند بیماری های قلبی است. نشان داده شده است خوراک سرپایی بادام به طور قابل توجهی LDL اکسیده را کاهش می دهد.

۸٫ خوردن بادام با کاهش در مجموع مقدار کالری مصرفی، گرسنگی را کاهش می دهد

بادام کم کربوهیدرات و دارای هر دو پروتئین و فیبر هستند.

هر دو پروتئین و فیبر شناخته شده سبب افزایش سیری می شود. آنها به مردم احساس کامل تر می دهد به طوری که آنها تا پایان غذا خوردن کالری کمتری دریافت می کنند.

در یک مطالعه ۴ هفته با ۱۳۷ شرکت کننده، و مصرف ۱٫۵ اونس روزانه (۴۳ گرم ) از بادام به طور قابل توجهی گرسنگی و میل به غذا خوردن کاهش می یابد.

مطالعات متعدد دیگری از اثرات آجیل در مبارزه با گرسنگی پشتیبانی می کند.

در انتها:آجیل هایی مانند بادام دارای پروتئین و فیبر بالا اما کربوهیدرات پایین هستند مطالعات نشان می دهد که خوردن بادام ( و دیگر آجیل ها ) می تواند سیری را افزایش دهد و به شما در خوردن کالری کمتر کمک کند.

۹٫ بادام برای کاهش وزن فوق العاده موثر است

آجیل شامل چندین مواد مغذی است که شکستن و هضم آن برای بدن سخت است.

در حدود ۱۰ – ۱۵٪ از کالری آجیل ها جذب نمی شود و شواهدی وجود دارد که خوردن آجیل می تواند سوخت و ساز بدن را کمی افزایش دهد.

خاصیت مبارزه با گرسنگی آجیل در رژیم های غذایی کاهش وزن موثر است.

در یک مطالعه، یک رژیم غذایی کم کالری با ۳ اونس (۸۴ گرم ) بادام سبب افزایش ۶۲٪ در مقایسه با یک رژیم غذایی غنی شده با کربوهیدرات های پیچیده کاهش وزن را نشان داد.

مطالعه دیگری در ۱۰۰ زن مبتلا به اضافه وزن نشان داد که کسانی که بادام مصرف کردند در مقایسه با کسانیکه مصرف نکردند. بهبودی در سایز دور کمر و سایر نشانگرهای سلامت داشتند.

منبع مقاله

۱۳۹۷-۴-۸ ۱۳:۰۳:۴۸ +۰۰:۰۰ مقالات عمومی|

در باره نویسنده :

با وجود پيشينه طولانی خانوادگی در امور مربوط به تغذيه و دسر ايراني يعني بستنی سنتی ايرانی و نيز امور مشابه كه حداقل سابقه ٥٠ ساله دارد و پدر بزرگ نيز بنكدار مواد غذايي بوده است علاقه من به كسب و كار آزاد عليرغم تحصيلات در رشته تحصيلي ديگر بر آن شدم كه چون پدر خود در اين زمينه فعاليت داشته و فعاليت اقتصادي خود را معطوف به تهيه و فروش خشكبار و آجيل و محصولات نظير آن بنمايم .